ABADçı: Nadir Hacıyev | Region: Balakən | Süd məhsulları
Camışlığın inkişafına töhfə verənlərdən biri də Balakən rayonunun Hənifə kəndi sakini ABADçı Nadir Hacıyevdir. 20 ildən çoxdur ki, heyvandarlıq üzrə öz təsərrüfatını qurub:
“Mən kolxozçu ailəsində böyümüşəm. Ali təhsilimi Moskva Texnoloji Universitetində iqtisadiyyat fakültəsində almışam. Uzun illərdir ki, sahibkarlıqla məşğulam. Heyvandarlıq sahəsində də böyük təcrübə və biliklərə sahibəm. Hazırda təsərrüfatımda 100 ədəd camış var, onlardan 70-i ana camışdır”.
Camış əti digərlərindən 40% daha az xolestrol, 55% daha az kalori, 11% daha çox protein və mineral maddələrə sahibdir. Həmçinin camış südü məhsulları da öz yüksək faydası ilə seçilir.  N.Hacıyevin dediyinə görə “ABAD” PHŞ-nin dəstəyindən öncə camış südü məhsullarının həm emalında, həm də satışında problemlərlə üzləşirdi:
“ABAD” mərkəzinin Balakəndə açılacağı ilə bağlı xəbərini aldığım anda layihəyə müraciət etdim. İdeyam qəbul olundu və arzuladığım camış pendirinin hazırlanması üçün mənə müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş monoblok-konteyner təhvil verildi. Mən, ailəmlə birlikdə burada “Bravo” marketlər şəbəkəsində satışa çıxarılan yüksək keyfiyyətli və təbii “Hənifə” camış pendirini istehsal edirəm”.

Residing in the Hanipha village of the Balakan raion, Nadir Hajiyev is one of the contributors to the development of Buffalo farming. It has been over than 20 years that he set up his business in the field of animal husbandry.
“I grew up in a family of collective farmers. I studied Economics at Moscow University of Technology. I am engaged in the entrepreneurship for many years now. I have extensive experience and knowledge of animal husbandry. There are 100 buffalos in my enterprise; 70 of them are mother buffalos.”
The buffalo meat contains 40% less cholesterol, 55% fewer calories, 11% more protein and minerals Buffalo milk and dairy products made from buffalo milk are also distinguished by higher quality and health benefits.
According to N. Hajiyev, he was facing many problems regarding the processing of dairy and its sales before joining ABAD:
As soon as I learned that the ABAD centre has been opened in the Balakan, I applied to the project. My idea welcomed, and they handed me over a monoblock container equipped with cutting-edge facilities. I produce Hanipha cheese together with my family, and it is offered for sale at Bravo markets chain.