14 oktyabr 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “ABAD” publik hüquqi şəxsin və İsrailin ölkəmizdəki səfirliyinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə İsrail Dövlətinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Corc Dik, “ABAD” publik hüquqi şəxsin direktoru Rüfət Elçiyev, Dövlət Agentliyinin şöbə müdiri Əbdül Əliyev və digər şəxslər iştirak ediblər.
Qonaqlara “ABAD” publik hüquqi şəxsin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı baxımından “ABAD” modelinin yaradılması ilə bir çox nailiyyətlər əldə olunub.
Həmçinin bildirilib ki, “ABAD” bu günədək 467 sahibkara xidmət göstərib və onlardan 419-u hazırda “ABAD”çı kimi fəaliyyət göstərir. ”ABAD” öz fəaliyyətində səmərəliliyi artırmaq məqsədi ilə mütəmadi olaraq beynəlxalq qurumlar ilə əməkdaşlıq edir.
Qonaqlara “ABAD”ın həyata keçirdiyi fəaliyyət, layihələr, həmçinin məhsullar barədə təqdimat edilib.
Səfir “ABAD”ın yalnız Azərbaycan üçün deyil, həmçinin dünya təcrübəsində də yeni və perspektivli bir model olduğunu vurğulayıb və fəaliyyətdə uğurlar arzulayıb. Əməkdaşlıq çərçivəsində “ABAD”ın İsrail Dövlətində müvafiq sərgi və tədbirlərində təmsil olunması,
Səfir, İsrail mütəxəsislərinin “ABAD”çılara təlim keçmək məsələsini nəzərdən keçirəcəklərini diqqətə çatdırıb.
İsrail tərəfi mikro, kiçik və orta sahibkarlığa dəstək baxımından “ABAD” tərəfindən görülmüş işləri yüksək qiymətləndirərək müvafiq sahələr üzrə iki ölkə arasında təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsinin önəmini vurğulayıb.

The representatives of the diplomatic mission of Israel in Azerbaijan visit ABAD
On October 14, 2020, a meeting was held between representatives of the ABAD public legal entity run b the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the diplomatic mission of Israel in our country.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Azerbaijan Mr George Dick, director of the ABAD public legal entity Mr Rufat Elchiyev, head of the International Relations department of the State Agency Mr Abdul Aliyev and others attended in the meeting.
The guests were informed about the goals and activities of the ABAD public legal entity. It was noted that many achievements have been made since the creation of the ABAD model in terms of the development of micro, small and medium enterprises.
It was also noted that ABAD has offered its services to 467 entrepreneurs so far, 419 of them are currently operating as ABAD members and ABAD regularly cooperates with international organizations in order to increase the efficiency of its activities.
The guests watched the footage about ABAD's activities, projects and products.
The ambassador stressed that ABAD is a new and promising model not only for Azerbaijan, but also in the world, and wished all the success in its future activity. The ambassador noted that within the framework of the cooperation, ABAD will be represented at relevant exhibitions and events in Israel, and Israeli specialists will consider training ABAD members.
The Israeli side praised the work done by ABAD in terms of supporting micro, small and medium enterprises and stressed the importance of the exchange of experience between the two countries in relevant fields.
In the end, ABAD side presented ABAD’s food products and handcrafting samples as gifts to the representatives of the mission.