Sosial-iqtisadi layihə olan “ABAD” publik hüquqi şəxs cəmiyyətə öz töhfələrini verməkdə davam edir. Bu il cərəyan edən COVID-19 pandemiyasından zərər çəkənlərə, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna müvafiq yardımlar göstərilib. “ABAD” publik hüquqi şəxs Vətən müharibəsi zamanı şəhid olan əsgər və zabitlərin ailələrinə, qazilərə yardımı isə “YAŞAT” Fondu vasitəsilə həyata keçirəcək.
“ABAD” publik hüquqi şəxs də bu dəstəyə qoşularaq 2020-ci il dekabrın 7-dən satışa çıxarılan, şəhidlərin anım simvoluna çevrilmiş, gümüşdən hazırlanan Xarıbülbül yaxalıqlarının satışından əldə edilən vəsaitin bir qismini “YAŞAT” Fonduna köçürülməsi barədə qərar qəbul edib.
“YAŞAT” Fondu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 8 dekabr 2020-ci il tarixli Fərmanı əsasında yaradılıb. Fond ölkə ictimaiyyəti tərəfindən Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün müdafiəsi zamanı yaralananların və şəhid ailələrinin təminatına dəstək məqsədilə yaradılmış bir platformadır.

Being a socio-economic project, ABAD continues to contribute to society. Up to now, the relevant assistance was provided to the victims of the COVID-19 pandemic and the Azerbaijani Armed Forces Assistance Fund. ABAD will also assist the families of the war-wounded and martyrs who protected the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan through “YASHAT” Fund.
“YASHAT” Fund was established under the presidential Order, on December 8, 2020. The Fund shall be formed through voluntary financial assistance (donations) provided by citizens of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijanis living abroad, other individuals and legal entities, as well as other sources not prohibited by law.
As a public legal entity, ABAD decided to transfer a part of the proceeds from the sales of silver “Kharibulbul” brooches, which have been offered for sale since December 7, 2020. The “Kharibulbul” (Nightingale) symbol became the icon of the Day of Remembrance in Azerbaijan, honouring the fallen Azerbaijani soldiers during the Nagorno-Karabakh War 2020.