“ABAD” publik hüquqi şəxsi Yaponiya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (YBƏA) Azərbaycan Məzunları Assosiasiyasının fəaliyyəti çərçivəsində 2020-ci il üçün elan etdiyi “Kiçik Qrant Layihələri” müsabiqəsində mini qranta layiq görüldü.
“ABAD” publik hüquqi şəxs müsabiqədə “Quba ABAD Factory” İstehsalat kompleksi üçün tarix kodu çap maşının satınalınması” layihəsi ilə çıxış edərək qalib gələn dörd layihədən biri seçildi.
Qrantda qazanılmış BT Mark M-824 markalı printer Quba “ABAD Factory” İstehsalat Kompleksinə göndərilib. Bu cihaz vasitəsi ilə məhsul qablaşdırması zamanı əl əməyini minimuma endirməklə prosess daha səmərəli, məhsulların üzərində istehsal və son istifadə tarixlərinin qeyd olunduğu stikerlər isə daha keyfiyyətli, davamlı və oxunaqlı olmaqla yanaşı, məhsulun bazarda rəqabətqabililiyyətliyinə də öz töhfəsini verəcəkdir.

ABAD has been awarded for JICA’s mini-grant
ABAD public legal entity was awarded a mini-grant announced by the Japan International Cooperation Agency (JICA) for 2020, within activities of JICA Alumni Association Azerbaijan.
ABAD’s project named “Procurement of Date Code Printing Machine for Product Packaging in Guba ABAD Factory” was selected as one of the four winning projects in the competition.
By minimizing manual labour, the equipment will serve the process to become more efficient, and the product labels more durable and readable which will contribute to the product's competitiveness in the market.