ABADçı: Fərid Sadıqlı | Region: Bakı | Dekorativ - tətbiqi sənət
“ABAD”ın kiçik və orta sahibkarlara dəstək çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi Fərid Sadıqlı “Mütəkkə” MMC-nin rəhbəridir.
Onun rəhbərlik etdiyi qurum müxtəlif tərtibatlarda mütəkkələr, ortopedik yastıqlar kimi məhsulların istehsalını həyata keçirir.
Fərid Sadıqlı öz fəaliyyətində xarici ölkələrdə qarşılaşdığı boyun yastıqlarının Azərbaycanda istehsalının təşkili ilə başlayıb və hazırda rəhbəri olduğu şirkəti qurub.
Bu gün onun rəhbərliyi altında hazırlanan müxtəlif mütəkkələr, ortopedik yastıqlar birbaşa funksiyası ilə yanaşı, həm də zərif görünüşü ilə fərqlənirlər. Hər bir məmulatın üzərində Azərbaycan mədəniyyətinin müxtəlif elementlərinə yer verilir.
“Molla Nəsrəddin” jurnalından götürülmüş obrazlar, Şəki Xan sarayı kimi tarixi abidənin gözoxşayan naxışlarından istifadə edən Fərid Sadıqlı məhsulların dizaynlarının hazırlanmasına birbaşa nəzarət edir.
Fərid Sadıqlının sözlərinə görə, bu gün rəhbəri olduğu şirkətin öz biznesində daha da püxtələşməsi, inkişafı üçün dəstəyə ehtiyacı hiss olunur. O, bu məqsədlə “ABAD” publik hüquqi şəxsə müraciət edərək, hazırladığı məhsulların satışlarının təşkili ilə bağlı kömək istəyib.
“ABAD” ilə əməkdaşlıq haqqında müqavilə bağlayan sahibkarın təqdim etdiyi məhsulları bu gün “İçərişəhər”də, “ABAD” sənətkarlıq mərkəzində əldə etmək olar.

The head of the “Mütəkkə” LLC Mr.Farid Sadighli cooperates with ABAD within the framework of the support programme for the small and medium entrepreneurs.
His company carries out the production of the bolster and orthopedic pillows in distinctive designs.
As he came across with the neck pillows in foreign countries, started to organize their production in Azerbaijan.
Today the bolster and the orthopedic pillows are being produced under his leadership and they are distinguished by their elegant appearance together with their direct function. The assorted elements of the Azerbaijani culture are illustrated on each product.
Farid uses the figures derived from the Molla Nasreddin magazine, as well as the eye-catching patterns of the historical monument Shaki Khan's palace and directly supervises the preparation process of the product designs.
According to Farid, his company was in need of support for its further development inasmuch as he applied ABAD public legal entity in regard to legal assistance and the organization of the sales.
As a consequence, the entrepreneur signed an agreement on cooperation with ABAD PLE and the products of his company are available in all ABAD exhibition and sales centers today.